KURUMSALBAŞKANIN MESAJI

Sevgili Fibrobeton Dostumuz,
Her yılın yeni bir başlangıç olacağı inancı ve umudu ile yeni bir yılı daha karşılıyoruz. Umutluyuz, iyimseriz, çünkü zor günlerin ömrünün kısa olacağına inanıyor ve ülkemizin pozitif dinamiklerine güveniyoruz.

Bu inançla, Fibrobeton olarak 2016 yılında gerek yurt içinde gerekse yurt dışında gurur verici projeler tamamladık. AVM, otel, üniversite, kültür merkezi, bankalar, büyükelçilikler, iş merkezleri, okullar, camiler, havaalanları, hastaneler ve kamu projeleri ile birlikte, çok sayıda yüksek ve yatay yapıların dış cephelerini kapladık. Özellikle vurgulamak isterim ki, 2016 yılındaki gurur projelerimizden birisi de Yavuz Sultan Selim Köprüsü projesi oldu.

Yüzde yüz Türk sermayeli bir şirket olarak, 322 metrelik kule yüksekliği ile dünyanın en yüksek asma köprü ayağı unvanına sahip Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün, 297 ile 322 metre arasındaki 25 metre yüksekliğindeki 4 kulesini, geliştirdiğimiz çok özel malzeme ile kapladık. Malzeme, tamamen Fibrobeton mühendislerince, bu projeye özel olarak geliştirildi. Böylece hem malzeme üretimi hem de tasarımıyla Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş olduk.

Fibrobeton olarak bizim için büyüme ve karlılıkta iki kritik önemde konu var; İnovasyon ve ihracat. Ar-Ge yatırımlarımızın gücü ve inovatif ürün geliştirme yetkinliğimiz ile bugün Avrupa’dan Afrika’ya, Asya’dan ABD’ye ve Avusturalya’ya kadar 5 kıtaya ihracat yapıyor, yapılara değer katıyoruz. Ürünlerimizi geliştiriyoruz; ısı yalıtımlı, ses geçirmez, mermi geçirmez, bombadan, depremden etkilenmez, yüksek ısı dayanımlı özellikler katıyoruz. Bu yenilikçi yaklaşımları, Fibrobeton’u sektöründe ayrıştıran ve güçlü kılan temel özelliğidir.

Bugün Amerika’dan Mozambik’e, Rusya’dan İngiltere’ye, Kazakistan’dan Libya’ya kadar, dünyanın 22 ülkesine ‘terzi usulü üretilmiş’ beton ihraç ediyoruz. Türkiye’deki nitelikli yüksek binaların önemli bölümünün dış cephesi, Fibrobeton imzasını taşıyor. Ürünlerimizi sadece üretmiyor, dev binaları giydiren betonu, istenirse montajı ile birlikte kaplıyoruz.

Ve ne mutlu bize ki, 2017’de Fibrobeton’un 30. yaşını kutluyoruz. Gelişen, büyüyen ve sürdürülebilir bir çizgide 30 yıldır durmaksızın ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasına katkıda bulunuyoruz. Sürdürülebilirliği, strateji ve operasyonlarımızın ayrılmaz bir parçası olarak görüyor, dünya ile rekabette önde olmak için teknolojik yatırımlar yapıyor, yeni ürünler geliştiriyoruz. Çünkü biz Türkiye’nin büyük potansiyeline güveniyoruz.

Bu nedenle hedeflerimizi her zaman yüksek tutuyor ve başarmak için çok çalışıyoruz.

Bundan 30 yıl önce İngiltere’den aldığımız know-how ile çıktığımız yolda, bugün patenti kendimize ait olan ürünlerimizi, teknolojiyi ve tasarımlarımızı dünyaya ihraç ediyoruz. Fibrobeton Sektöründe ‘dünyanın merkez üssü’ konumuna, her bir çalışanının katkısı ve işte bu başarma azmi ile ulaşmıştır.

30 yıldır Türkiye’de GRC sektörünün gelişmesine öncülük eden ve emekleriyle Fibrobeton’u dünya pazarında liderliğe taşıyan Fibrobeton Ailesinin tüm fertlerine bu vesile ile ayrı ayrı teşekkür ediyor, dostlukla ve en kalbi duygularımla kucaklıyorum.

Yapılarına değer katacağımıza inanan ve işlerini bu güvenle bize teslim eden binlerce yatırımcımıza, iş ortağımıza, mimarlarımıza, müteahhitlerimize de ayrı ayrı olmak üzere, bizim bugünlere ulaşmamıza sağladıkları destek için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bugün dünya konjonktürünün getirdiği her türlü zorluğu, ülkemize duyduğumuz sorumluluk,

sevgi ve bağlılıkla yeneceğimize inanıyor, 2017 yılının tüm dünyaya ve ülkemize iyilikler ve güzellikler getirmesini diliyorum.