HABERLER
Türkiye Dünyanın GRC Üretim Merkezi

Türkiye Dünyanın GRC Üretim Merkezi

Tek çatı altındaki en büyük, en teknolojik entegre tesis

FİBROBETON-DÜZCE ÜRETİME BAŞLADI


  • Dünyanın en büyük GRC (Fiber Takviyeli Beton) tesisi olan  Fibrobeton - Düzce,  50 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 127 bin metrekarelik alanda yer alıyor. 
  • Kapalı alanının 22 bin metrekarelik birinci fazı üretime başlayan tesis tamamlandığında yılda 600 bin metrekarelik üretim kapasitesine ulaşacak.
  • Fibrobeton- Düzce,  GRC üretiminde dünyada en ileri teknolojiye sahip makine parkı ile donatıldı.
  • 24 yılda 20’yi aşkın ülkeye ürün ve teknoloji satan Fibrobeton, yeni entegre tesisiyle, Johannesburg’tan, Yeni Delhi’ye kadar dünyanın en uç noktalarına Türkiye’den ihracat yapacak.

GRC (Fiber Takviyeli Beton) sektörünün lideri FİBROBETON, Düzce’deki yeni yatırımıyla Türkiye’ye dünyanın tek çatı altındaki en büyük ve en ileri teknolojiye sahip entegre üretim tesisini kazandırıyor.Türkiye, yılda 600 bin metrekarelik prekast üretim kapasiteli FİBROBETON /DÜZCE  Tesisiyle GRC üretiminde ve teknolojisinde ‘dünyanın merkez üssü’ olacak.


Yılda 600 bin metrekarelik kapasite

Sadece pazarda değil, yatırımda da liderliğini sürdüren Fibrobeton, yaşanan ekonomik krize rağmen yatırım kararını ertelemeyerek Kasım 2009’da temelini attığı yeni fabrikasını 15 ayda üretime geçirdi. Toplam alanı 127 bin metrekare olan tesis, Düzce’de, D-100 Karayolu üzerinde yer alıyor. Planlanan 50 bin metrekarelik kapalı alanın ilk fazı olan 22 bin metrekaresi tamamlanan yatırım, deneme çalışmalarının ardından Mart ayında üretime başladı. 3 yıl içinde kademeli olarak devreye girecek yeni fazlarıyla kapalı alanı 50 bin metrekareye tamamlanacak fabrikanın üretim kapasitesi yılda 600 bin metrekareye ulaşacak.

Üretimde tam entegrasyon

Halen hiçbir GRC tesisinde bulunmayan ileri teknolojideki makinelerle donatılmış olan FİBROBETON-DÜZCE tamamen entegre bir üretim tesisi. Proje çizimleriyle başlayan üretim zincirinde, başlangıçta talebe göre verilen talimatlarla ürünler son uçtan; çelik karkaslı, dekoratif, ısı yalıtımlı, şeffaf ya da ışıldayan ürün çeşitleri olarak ve de yanmaz, depreme dayanıklı,  Fibrobeton -Multiform ® teknolojili özellikleriyle istenilen ebatta, renkte, görünümde ve tekstürde tamamlanmış halde çıkıyor.

Türkiye’den Dünyanın Diğer Ucuna GRC Köprüsü

Fibrobeton’nun 24 yılda 20 den fazla ülkede 2500’ü aşkın projede 3 500’ ün üstünde binanın cephesinde imzası bulunuyor. Bugüne kadar ağırlıklı olarak yakın coğrafyamızda bulunan Türki Cumhuriyetlerine, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerine yapılan dışsatımlar artık limitsiz olacak.  FİBROBETON-DÜZCE Tesisleriyle dünyanın en büyük üretim kapasitesine ulaşacak olan Fibrobeton, artık Johannesburg’tan Oslo’ya, Yeni Delhi’den Ottowa’ya kadar tüm coğrafyada ürünlerini ve teknolojisini pazarlayacak. 

2023 Vizyonuyla Hep Daha İleri

1987 yılında kurulan Fibrobeton, ülkemizde tanınmayan bir yapı malzemesi olan GRC üretiminde çıktığı yolda 24 yıllın sonunda Türkiye’yi dünyanın üretim merkezi haline getirdi.

O yıllarda dünyada da ağırlıklı olara dekoratif amaçla kullanılan bu ürünü cephe kaplama malzemesi olarak geliştiren kuruluş, başlangıçta GRC ürünlerini Türk Yapı Sektörüne tanıtarak ülkemizde yeni bir sanayi kolunun oluşmasına öncülük etti. Böylece Türkiye pazarında inovasyonla var olan Fibrobeton, 24 yıl boyunca  inovatif ürünleri ve hizmetleriyle sektörde fark yaratan lider  firma oldu.

Yüzde yüz Türk sermayeli  bir şirket olan Fibrobeton,  patentli inovatif ürünleri ve kendi geliştirdiği ve dünyaya sattığı teknolojisiyle son dönemde dünya GRC sektörünün liderleri arasında yer aldı. 24 yıllık bu yolculukta bugün dünyanın en büyük tesislerini kuran FİBROBETON, 2023 vizyonuyla dünya zirvesindeki yolculuğunu hep daha ileri giderek sürdürmeye kararlı.


 DİĞER BÜLTENLERYAYINLARIMIZ
Aylık dergimize göz atarak sektör hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
PROJELERİMİZDEN ÖRNEKLER