FİBRO-TRANSBETON®

IŞIK GEÇİREN BETON

Işık ileten şeffaf beton ürünleri için kullandığımız iki tip sistem bulunuyor. Klasik yöntemde ürünler, optik lifler ve ince agregalı beton kullanılarak elde edilen bir bloktan istenilen kalınlıkta plakalar kesilmesi ile üretiliyor. Lifler, çok ince oldukları için betona karışarak malzemenin bileşeni haline gelir. Bu yöntem ile üretilen FİBRO-TRANSBETON® her parçada olağanüstü ve ayrı bir ışık modeli oluşturan özel desenler sunan tamamen el yapımı bir üründür.
 
pXL tip FİBRO-TRANSBETON® ise özel olarak şekillendirilmiş plastik bir ünite ile üretilmektedir. Endüstriyel üretim şekli ile ekonomiktik ve paneller optik fiber kullanılan yönteme göre çok daha fazla güçlendirilmiştir. Bu sayede kat yüksekliğinde büyük ölçekli panel üretimi mümkün oluyor. Işık geçiren noktalar panellerin yüzeyinde tıpkı LCD ekrandaki pikseller gibi düzenli bir dağılımla görünür ve piksellerden desenler, hatta renkli logolar oluşturmak mümkündür. Sadece düz paneller değil, köşeli, eğimli veya içi boş formlar gibi 3B nesneler de oluşturulabilmektedir.

TASARIM ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

Şeffaf beton sadece bir yapı malzemesi değil aynı zamanda mimar ve tasarımcıların önemli bir ifade aracıdır. Malzemeyi sanata dönüştüren iç veya dış duvarlarda, şehir mobilyalarında, sanatsal ve hatta ikonik eserlerde kullanılabilecek önemli bir bileşendir.

UYGULAMA ALANLARI

Tüm iç ve dış mekanlarda farklı amaçlarla kullanılabilir. Işıklandırılmış şehir mobilyaları, lavabo ve tezgahlar, ara bölme elemanları, yazılı paneller, gündüz ve gece farklı efektler verecek cephe elemanları, banyo bölmeleri, yükseltilmiş döşeme ve ışıklık elemanları gibi pek çok alanda dekorasyon amaçlı olarak kullanılabilmektedir.

DAHA FAZLA BİLGİ ALIN

IŞIK GEÇİREN BETON hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulama alanlarınız hakkında projeler için bize ulaşın.