FİBROBARİYER®

GÜRÜLTÜ BARİYERİ

TÜBİTAK ile iş birliği yaparak geliştirdiğimiz ülkemizdeki ilk lisanslı gürültü bariyeri markası FİBROBARİYER® ile başlangıç olarak ‘’Cam Lifi Takviyeli Köpük Beton Dolgulu Gürültü Bariyer Sistemi’’ ve ‘’Cam Lifi Takviyeli Kabuk Beton Gürültü Bariyer Sistemi’’ olmak üzere iki tip panel sistemi piyasaya sunuldu. Her iki tip ürün de ‘’Gürültü Bariyeri İşleri Genel Teknik Şartnamesi’’ ve ilgili tüm Türk Standartları’na uygun olarak geliştirilmiş olup yurtdışındaki muadillerine göre daha ekonomik, daha hızlı erişim olanağı olan ve estetik bir üründür.
 

TASARIM ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

Gürültü bariyeri uygulamasında iki aşamalı bir tasarım süreci vardır. Proje imalat çizimleri ve kesin detay çalışmalarından oluşan mimari tasarım aşaması, genel hatları ile panel boyutları, bitim özellikleri, doku ve montaj detayları ve özelliklerini tanımlar. Akustik tasarım kapsamında ise karar verilen bariyer kalınlığı, bariyer performans testlerine uygun panel boyutları ve kalınlıkları, birleşim yerlerine uygulanacak ses yalıtımı detayları belirlenir. Sistem montajı sonrası her proje için TÜBİTAK ekiplerince saha ölçümleri yapılarak proje uygunluğu verilir.

UYGULAMA ALANLARI

Karayolu ve demiryolu kenarları, okul, hastane vb. hassas yapıların, sanayi ve eğlence tesislerinin, havalimanları motor bakım alanlarının çevresinde uygulanmak üzere geliştirilmiştir.

DAHA FAZLA BİLGİ ALIN

GÜRÜLTÜ BARİYERİ hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulama alanlarınız hakkında projeler için bize ulaşın.