FİBROBETON®

ÇELİK KARKASLI CEPHE KAPLAMALARI

Alkali dayanıklı cam lifi ile takviye edilmiş, 12-20 mm arası kalınlıkta tasarlanabilen, istenilen form ve boyutta sprey tekniği ile kalıba püskürtülerek üretilen beton (GRC-CTB) cephe kaplama malzemesidir. Üretim sırasında kabuk beton içine gerekli servis yüklerini (rüzgâr, deprem, nem, ısı, yangın, ses vb.) karşılayacak şekilde tasarlanmış bir çelik karkas yerleştirilir. Proje bazlı tasarlanıp üretilen, uygun dayanım değerlerine sahip kabuk kısmı istenildiğinde hamurundan renkli, dokulu, agrega bitişli (kumlama, asitleme ya da özel yüzey aşındırma teknikleri ile) vb. yüzey özelliklerinde veya dıştan boyama alternatifleri ile sunulmaktadır. Bünyesindeki çelik konstrüksiyon standartlara uygun, sıcak daldırma galvaniz ve montaj için gerekli bağlantı detaylarına sahiptir. Lojistik imkânların elverdiği her boyutta ürün tasarlamak ve üretmek mümkündür.
 

TASARIM ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

Zengin bir doku ve renk yelpazesine sahip olup özgün ve kalıcı mimari eserler yaratmak isteyenler için en uygun çözümü sunmaktadır. Tasarımcıların hayalindeki tüm formları gerçekleştirebileceği esnek bir üretim teknolojisine sahiptir. İçinde kullanılan mineraller ile hafif, sürdürülebilir, kabuk olarak üretilen bir cephe kaplama ürünüdür.

UYGULAMA ALANLARI

Çok katlı binalar, iş merkezleri, oteller, alışveriş merkezleri, konutlar, hastaneler, işyerleri, her türlü kamu yapısı, çelik taşıyıcılı bina cepheleri, modüler yapılar ve prefabrik bina cephelerinde kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır.

DAHA FAZLA BİLGİ ALIN

ÇELİK KARKASLI CEPHE KAPLAMALARI hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulama alanlarınız hakkında projeler için bize ulaşın.