FİBRODEKOR®

BİNA SÜSLEME ELEMANLARI VE DEKORATİF KAPLAMALAR

FİBRODEKOR® her türlü klasik mimari form üretimine olanak veren cam lifi takviyeli beton (GRC-CTB) teknolojisidir. Günümüzde betonarme ile elde edilmesi imkânsız geleneksel ve kültürel formlar, sadece FİBRODEKOR®’un benzersiz üstünlüklerinden yararlanarak hayata geçirilir. Alkali dayanıklı cam lifi ile takviye edilmiş, 12-20 mm arası kalınlıkta tasarlanabilen ürünler istenilen form ve boyutta sprey tekniği ile kalıba püskürtülerek üretilir.
 

TASARIM ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

Mimara başka hiçbir malzemenin sağlayamayacağı sınırsız bir tasarım serbestliği tanıyan ürün; Roma, Rönesans, Gotik, İslam ve Türk, klasik ve modern mimari üslupların tüm detaylarının imalatını mümkün kılar. Kolay şekil alan ürün mimarlara yaratıcılıklarını sonuna kadar zorlayabilecekleri bir tasarım özgürlüğü sunar. Monoblok pencere ve kapı prekastları, kemerli ve kilit taşlı, denizlikli stor yuvalı pencere prekastları, kat silmeleri ve kornişler, kapı söveleri ve sopraportalar, kolon ve plasterler, kolon başlıkları, köşe kaplamalar, rölyef ve süslemeler, balustrat, korkuluk, küpeşteler, saksı ve vazolar, kubbe ve pergolalar, renovasyon ve restorasyon için detaylar şömine mantelleri, giriş arkad ve pedimentleri, payanda ve eli böğründeler, arabesk ve İslami formlar, özel tasarım cephe elemanları ve her tür mimari formun kalıp ve imalatı mümkündür.

UYGULAMA ALANLARI

Ürünler, restorasyon ve yenileme gibi klasik formların ağırlıklı olduğu alanların yanı sıra villa, yalı, iş merkezi, otel, alışveriş merkezi gibi klasik cephe elemanlarının bulunduğu tüm alanlarda kullanılır.

DAHA FAZLA BİLGİ ALIN

BİNA SÜSLEME ELEMANLARI VE DEKORATİF KAPLAMALAR hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulama alanlarınız hakkında projeler için bize ulaşın.