FİBROFOMBETON®

ISI YALITIMLI CEPHE SİSTEMLERİ

Lif takviyeli, 12-20 mm FİBROBETON® kabuk içine, servis yüklerine dayanıklı olacak şekilde tasarlanmış çelik karkas yerleştirilmesi ve 250-350 kg/m3 yoğunluklu köpük beton doldurulması yoluyla elde edilen kendinden yalıtımlı kompozit cephe panelidir. Yalıtım özelliğiyle sektörde çığır açan yepyeni dış duvar konseptidir. Üstelik diğer çözümlere kıyasla daha hafif, estetik, ekonomik, hızlı ve son derece güvenilirdir. Suya, ısıya, yangına ve depreme dayanıklı olması açısından cephe kaplamaları arasında düşük işletme maliyetli işlevsel bir sistemdir. Tamamen proje bazlı olarak, uygun dayanım değerlerine sahip kabuk kısmı istenildiğinde hamurundan renkli, dokulu, agrega bitişli (kumlama, asitleme ya da özel yüzey aşındırma teknikleri ile) vb. yüzey özelliklerine sahip olarak veya dıştan boyama alternatifleri ile sunulmaktadır. Bünyesindeki çelik konstrüksiyon, standartlara uygun dayanıma sahip olup montaj için gerekli bağlantıları içermektedir.
 

TASARIM ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

Her türlü form, detay ve boyutun uygulanmasıyla prestijli yapılar için en çok tercih edilen kaplama ve duvar malzemelerinin başında gelmektedir. Enerji verimliliğinin önem kazandığı günümüzde, ısı yalıtımında ciddi oranda tasarruf sağlamaktadır. Deprem yüklerine karşın güvenilirliği de belgelenmiştir.

UYGULAMA ALANLARI

Çok katlı binalar, iş merkezleri, oteller, alışveriş merkezleri, konutlar, hastaneler, çelik strüktürlü bina cepheleri, modüler yapılar ve prefabrik bina cephelerinde kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır.

DAHA FAZLA BİLGİ ALIN

ISI YALITIMLI CEPHE SİSTEMLERİ hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulama alanlarınız hakkında projeler için bize ulaşın.