FİBROLIGHT®

FİBROBETON GÜNEŞ KIRICILAR

GRC-CTB, UHPC ve GRP kullanarak çok çeşitli, estetik, yapısal ve dekoratif boşluklu paneller, kafes elemanları ve gölgeleme öğeleri üretimi için geliştirilen markadır. Malzemelerin çok yönlülüğü sayesinde geleneksel yöntemlerle mümkün olmayan karmaşık şekiller, eğrilikler ve dokular oluşturulabilir. Boşluklu paneller veya gölgelendirme elemanları prekast olarak üretilmekte ve şantiyede kolayca kurularak, daha hızlı inşaat imkânı sağlamaktadır. Tasarımlar, doğal ışığın içeri girmesine izin verirken dekoratif bir unsur olarak mahremiyet de sağlar. Geometrik desenlerden organik formlara kadar birçok form elde edilebilir. Malzemenin üstün yangın dayanımı sayesinde binaların yangın merdiveni çevreleri de dahil olmak üzere her alanda güvenle kullanılabilir.
 

TASARIM ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

Tasarlanan ürünlerin arkasında, farklı aydınlatma elemanları ile geliştirilen çözümler, malzemenin gölgelenmeden kaynaklanan tasarım kabiliyetini artırmaktadır. Çok geniş renk, desen ve kalıp portföyünün içinden model seçim imkânı olup form çeşitliliği tasarımcıların hayal güçlerine bağlıdır.

UYGULAMA ALANLARI

Bina cephelerinde, balkon ve parapet üstlerinde, her türlü ara bölme gerektiren dış mekân ayrımlarında dekoratif olarak veya iç mekânda bölme elemanı olarak kullanılır. Cepheler ve çatılar, tarihi binaların ve yapıların yenilenmesi, tren istasyonu ve tünel kaplamaları, kamusal alanlar ve peyzaj uygulamaları, dini yapılar, camiler, korkuluklar, özel tasarlanmış organik formlar ve 3D formlar ve daha birçok uygulama alanında kulanım olanağı vardır. Akustik performansı yüksektir.

DAHA FAZLA BİLGİ ALIN

FİBROBETON GÜNEŞ KIRICILAR hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulama alanlarınız hakkında projeler için bize ulaşın.