FİBRONİT®

3D GFRG DUVAR PANELLERİ

Ana malzemesi GFRG (Glassfiber Reinforced Gypsum-E Tipi Cam Lifi Takviyeli Alfa Alçı) olan üç boyutlu duvar panelleri, imalatında kullanılan farklı kimyasal reaksiyonlarla daha da güçlendirilmiş, inovatif bir üretim teknolojisine sahiptir. Mimari kalıplar, süslemeler, 3B standart iç mekân panelleri, özel tasarım ürünü iç mekân kaplama uygulamaları için uygun bir malzemedir. Pek çok üretim tekniğine (döküm, laminasyon, püskürtme sistem, presleme vs.) kolayca uyum sağlar. Çok yönlü ve hafiftir. İmalat yöntemine bağlı olarak değişik oranlarda “E” tipi cam lifi ile takviye edilebilir. Bu sayede hem çok hafif hem de çok dayanıklı üç boyutlu iç duvar panelleri elde edilmektedir.
 

TASARIM ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

Standart 50x50 cm boyutlarındaki panellerin yanı sıra projeye özel farklı ebatlarda 3B elemanların üretimi yapılabilir. 3B GFRG duvar panelleri düz veya alçı sıva boyalı duvarlara yapıştırılarak ya da üretim sırasında arka yüzeylere yerleştirilen ankrajlarla mekanik olarak kolayca monte edilir. Boyanmadan doğal alçı renginde kullanılabileceği gibi iç mekân duvar boyaları ile de renklendirilebilir. Uygulanan renk daha sonra yapılacak dekorasyon değişikliğine uygun olarak değiştirilebilir.

UYGULAMA ALANLARI

İç mekânlarda klasik formlardan modern ve parametrik yüzeylere kadar her türlü dekorasyon ve kaplama işlerinde kullanılmaktadır. Alışveriş merkezleri, iş merkezleri, okullar, hastaneler, kültür merkezleri, metrolar gibi kamusal alanların direkt su ile temas etmeyen kısımlarında kullanımı muadillerine göre çok büyük avantajlara sahiptir.

DAHA FAZLA BİLGİ ALIN

3D GFRG DUVAR PANELLERİ hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulama alanlarınız hakkında projeler için bize ulaşın.