FİBROFILL®

FİBROBETON LAMEL

Son yıllarda beton teknolojindeki gelişmelere bağlı olarak mimar ve tasarımcılar betonu yapısal kullanım dışında çok çeşitli alanlarda, farklı işlevlerde kullanmaya başladılar. Beton, görsel ve estetik özellikleri ile sınırsız form olanakları yanında liflerle takviye edildiğinde yüksek çekme ve eğilme özellikleri sayesinde çok narin, ince ve uzun lamel elemanlar olarak da kullanılmaya imkân vermektedir. Bu konuda dünya çapında tasarımcılar için ürün geliştiren öncü firmalardan biri Fibrobeton, Fibrofill® markası ile mimarın hayal ettiği estetik, narin ve son derece dayanıklı ürünlerin üretilmesine olanak tanımaktadır. Özel olarak geliştirilen Lif Takviyeli Beton Lameller gerek ışık kontrolü amacı ile gerekse tasarım malzemesi olarak çok zengin renk ve form seçenekleri sayesinde yaygın biçimde kullanılmaya başlandı.

UYGULAMA ALANLARI

Her türlü yapıda tasarımcı ve mimarların taleplerine uygun şekilde 30 mm kalınlıktan başlayarak istenen genişlik ve boyda tasarlanarak çok iyi çözülmüş montaj detayları sayesinde düşey ve yatay olarak uygulanabilmektedir. Cam cephe önünde ışığı kıracak şekilde oluşturulan ikinci cepheler için tercih edilen bir malzemedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Kullanılan malzemeler GRC-CTB ve UHPC betonlar ile üretilebilmektedir. GRC-CTB teknik özellikleri Tablo 1’de UHPC malzeme özellikleri ise Tablo 3’te verilmiştir. 30 mm’den başlayarak her kalınlıkta ürün tasarlamak mümkündür. Yoğunluk, kullanılan malzeme tipine göre 2000-2500 kg/m3 arasında değişmektedir. GRC-CTB ve UHPC malzemelerin renk, doku ve form imkanları lameller için de kullanılabilmektedir. Yangına, donma ve çözülme ile atmosferik şartlara son derece dayanıklıdır.

TASARIM ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

Tasarımcı ve mimarın hayal gücüne bağlı olarak istenen narinlikte, istenen form ve boyutta ürünler tasarlayıp üretmek mümkündür.

DAHA FAZLA BİLGİ ALIN

FİBROBETON LAMEL hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulama alanlarınız hakkında projeler için bize ulaşın.