350. Ar-Ge Merkezi Belgesini Fibrobeton Kazandı

Fibrobeton 350. Ar-Ge Merkezi Belgesini Fibrobeton Kazandı

350. Ar-Ge Merkezi Belgesini Fibrobeton Kazandı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 350. Ar-Ge merkezi belgesini, Düzce`de faaliyet gösteren Fibrobeton Yapı Elemanları Sanayi İnşaat ve Ticaret AŞ firmasının almaya hak kazandığını bildirerek, "Bu yıl içinde hedefimiz, Türkiye`de Ar-Ge merkezi sayısını bine çıkarmak.

Şu anda 350`deyiz, bu çok iddialı bir hedef ama bunu başaracağız." dedi. Faruk Özlü, bakanlık olarak teknolojiye dayalı sanayi, bilime dayalı teknoloji politikasını takip edeceklerini aktardı. Bakanlığın 350. Ar-Ge merkezi belgesini, Düzce`de faaliyet gösteren Fibrobeton Yapı Elemanları Sanayi İnşaat ve Ticaret AŞ firmasını almaya hak kazandığını bildiren Özlü, "Vereceğimiz Ar-Ge merkezi belgesi, bizim için de önemli bir kilometre taşı.

Fibrobeton ile Düzce`de Ar-Ge merkezi açan firma sayısı 5`e ulaşıyor." ifadesini kullandı. Konuşmasının ardından Fibrobeton Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener `e Ar-Ge Merkezi Belgesini takdim eden Özlü, firmayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Diğer Haberler