Fibrobeton Sponsorluğunda Beton Kano Yarışması Birinciliği

Fibrobeton Fibrobeton Sponsorluğunda Beton Kano Yarışması Birinciliği

Fibrobeton Sponsorluğunda Beton Kano Yarışması Birinciliği Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin oluşturduğu “Konuralp Beton Kano” takımı, İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendisliğe Hazırlık Kulübü’nün düzenlediği Ulusal Beton Kano Yarışmasında birinci oldu.

İstanbul Teknik Üniversitesi kampüsünde 14 üniversitenin İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin kendi ürettikleri beton kanolarla katıldıkları yarış etkinliğine; Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden; Öğretim Üyesi ve “Konuralp Beton Kano Takımı” Akademik Danışmanı Prof. Dr. Serkan Subaşı, Doç. Dr. Mehmet Emiroğlu, Yrd. Doç. Dr. Latif Onur Uğur ve öğrenciler katıldı.

18 Üniversiteden 23 takım başvurduğu yarışmanın finallerinde; İstanbul Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi (2 kano), Dokuz Eylül Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi ve Düzce Üniversitesi’nden oluşan 14 takım yarıştı.

Yarışmada, tasarım raporu, rapor sunumu, kano sergisi ve sportif yarışlar olmak üzere farklı kategorilerde değerlendirilen takımlar yarışmanın ikinci günü sportif yarışlarda ter döktüler. İki kişilik 1 km dayanıklılık ile dört kişilik ve iki kişilik sürat yarışları olmak üzere üç ayrı kategoriden oluşan Beton Kano Yarışlarında; üç kategoride de rakiplerine şans tanımayan Düzce Üniversitesi “Konuralp Beton Kano” takımı, topladığı 84 puanla şampiyonluk kupasının ve 7.000 liralık ödülün sahibi oldu.

Destekleri için Üniversite Rektörü takım sponsoru FibrobetonA.Ş.’ye ve Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Maraşlı’ya teşekkür eden Prof. Dr. Serkan Subaşı, yapılan yardım ve desteklerin karşılığını aldıkları için mutlu olduğunu ifade etti.

Diğer Haberler