Anıtkabir Ziyareti

Fibrobeton Anıtkabir Ziyareti

Anıtkabir Ziyareti İMSAD Başkanı ve Fibrobeton Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener ile beraberindeki heyet Mayıs ayında Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi. Başkanımız A. Dündar Yetişener ve beraberindeki heyet, Atatürk’ün mozolesine geldi. Mozoleye tören kıtası eşliğinde Türkiye İMSAD çelengi koyan heyet, saygı duruşunun ardından Misak-ı Milli Kulesi’ndeki Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Gurup Başkanımız A. Dündar Yetişener, Anıtkabir Özel Defteri’ne şu cümleleri yazdı: “Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önderimiz ATATÜRK, Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu olarak huzurunuzda şükran ve saygılarımızla eğilir, size ve ilkelerinize yürekten bağlılığımızı ifade ederiz.

Varlığımızı ve bağımsızlığımızı bize armağan eden Ulu Önderliğinizdeki kurtuluş mücadelemizin tüm kahramanlarına minnet duyuyoruz. Çağdaş medeniyetlere ulaşmak hedefiyle hayata geçirdiğiniz büyük devrimlerin ışığında ilerliyoruz. Türkiye’nin sanayicileri olarak sanayileşmeye verdiğiniz önemi biliyor, çizdiğiniz yolda tüm gayretimizle çalışıyoruz.

‘Sanayileşmek, en büyük milli davalarımız arasında yer almaktadır. Çalışması ve yaşaması için ekonomik elemanları memleketimizde mevcut olan büyük, küçük her çeşit sanayii kuracağız ve işleteceğiz. En başta vatan savunması olmak üzere, ürünlerimizi değerlendirmek ve en kısa yoldan, en ileri ve mutlu Türkiye idealine ulaşabilmek için, bu bir zorunluluktur’ sözünüz, bugün de bizlere ışık tutuyor.

Ülkemizin her köşesinde üreten ve istihdam sağlayan sanayiciler olarak, birlik ve dayanışmamızı her koşulda koruyarak; gerçekçi, akılcı yaklaşımlarla, çağdaşlık yolunda gösterdiğiniz hedefleri gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Bizlere emanet ettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti, güçlü-sanayileşen bir ülke olarak sonsuza dek yaşayacaktır. Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Adına Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener

Diğer Haberler