Dündar Yetişener Rusya Konut Geliştirme Vakfı Toplantısına Katıldı

Fibrobeton Dündar Yetişener Rusya Konut Geliştirme Vakfı Toplantısına Katıldı

Dündar Yetişener Rusya Konut Geliştirme Vakfı Toplantısına katıldı Türkiye İMSAD Başkanı ve Fibrobeton Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener, Rusya Konut Geliştirme Vakfı’nın 20 Mayıs’ta düzenlediği toplantıda konuşmacı oldu. Rusya Konut Geliştirme Vakfı, Moskova Büyükelçiliği’nde Türk inşaat ve inşaat malzemesi sanayicileri bir araya geldiği toplantıda yeni projelerin tanıtımı yapıldı.

Rusya Konut Geliştirme Vakfı Genel Müdürü Aleksandr Braverman Rusya’nın genelinde toplam 13 bin 570 hektarlık arsaya sahip olduklarını söyledi. Braverman, “Rusya’nın 38 farklı bölgesinde 16 milyon metrekarelik konut dizaynı ve inşaatı tamamlandı. Toplam 7 bin 93 hektara eşit 221 arsada konut yapımı tamamlanırken, 6 bin 324 hektarlık alan üzerinde de 103 proje geliştirme aşamasında bulunuyor” dedi.

Başkan Yetişener ise konuşmasında şu noktalara değindi: “Ülkelerimizin 100 milyar dolar ortak ihracat hedefi var. Rusya ülkemiz için her zaman üst sıralarda önemli bir ihracat pazarı olduğu gibi bu pazara olan ihracatın her yıl sürdürülebilir şekilde %10-15 artıyor olmasında hepimizin payı var. 2012 yılında ise Rusya’ya ihracatımız tarihinde en yüksek seviyeyi yakaladı.

Bu genel pozitif tablodan duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isterim. Bizim faaliyet alanımız olan inşaat malzemesi sanayisinde de tablo farklı değil. Rusya biz üreticiler için ihracatta her zaman ilk 3 sırada yer alan istikrarlı bir pazar. Bu 2012 yılında da böyle oldu. Ama tabi ki bunu daha da geliştirmek arzusundayız. Türkiye İMSAD üyeleri olarak standartlara uygun, kaliteli malzemeler üretiyoruz ve dünyaya satıyoruz.

Bu konuda bir numarayız. İki saatlik uçuş mesafemizde olan Rusya yeni bir yapılanma içinde. Biz de Rusya’ya en yakın sanayi ülkesiyiz. Bugünkü toplantıya biz bu mesajı vermek için katıldık. Mesajımızın doğru kitleye ulaştığını görmekten son derece memnunum”

Diğer Haberler