Ayhan Babacan Vefat

Fibrobeton Ayhan Babacan Vefat

Ayhan Babacan Vefat Fibrobeton’un Kurucu Ortaklarından ve Kurucu Onursal Başkanı, Türk GRC sektörünün öncüsü, inşaat sektörünün “Ayhan Baba”sı Ayhan Babacan’ı 7 Kasım 2014 tarihinde sonsuzluğa uğurladık. O’nun ışığıyla kurulan Fibrobeton, şimdi O’nun yolunda devam ediyor. Girişimci, araştırmacı, inovasyon dehası, iyi ve yüce gönüllü insan, hepimizin Ayhan Babası, 82 yaşına rağmen şirket merkezindeki kaptan köşkünde, yaratıcı fikirleriyle yeni ürünler ortaya koymak için her zaman ilk günkü heyecanıyla çalıştı.

Bugün binlerce kişinin istihdam edildiği, milyonlarca dolarlık fiber takviyeli beton sanayi kolunun Türkiye’ye gelmesine ve gelişmesine öncülük eden Ayhan Baba, Ar-Ge çalışmalarıyla dünya GRC sektörüne ısı yalıtımlı Fibrofombeton® gibi yeni ürünler kazandırdı. Böylece dünyada GRC pazarının büyütülmesine katkı sağladı.

Fibro-Multiform® gibi yeni teknolojiler geliştirmesiyle dünya GRC sektörünün çağ atlamasında rol aldı. Bugünden geleceği gören vizyonu ve yaratıcı fikirleriyle yenilikler peşinde yorulmadan koşan kişiliğiyle topluma ve ülkesine yeni ufuklar açtı, Türkiye’ye ödüller kazandırdı. GRC sektörüne girmeden önce de girişimci kişiliğiyle Türkiye’de birçok alanda “ilklere” imza attı.

Fibrobeton Yönetim Kurulu Başkanı olan Dündar Yetişener için ise Ayhan Babacan’ın çok özel bir yeri var. Şöyle anlatıyor: “Hayatta iki babam oldu. Biri, bana önce doğru adam olmayı öğreten, çalışma disiplini veren, iş hayatına daha küçük yaşlarda hazırlanmamı sağlayan ve eğitimin önemini öğreten Rıfat Yetişener; diğeri ise her konuda araştırmacı bir kimliğe sahip olan, işadamlığının inceliklerini öğreten, girişimci bir işadamı olan Ayhan Babacan, yani kayınpederim ‘Ayhan Baba’ oldu.

Ayhan Baba, sadece kayınpederim veya aile büyüğüm değil, üniversiteyi bitirmem için bana ders çalıştıran arkadaşım, kurduğum şirketlerdeki ortağım, başım sıkışınca yol sorduğum rehberim, danışmanım olmuştur. Ama en önemlisi, onunla iş hayatında bir bütünü oluşturduk. Hep yeni fikirler üretti, yeni projeler geliştirdi. Ben de onları hayata geçirdim.”

Diğer Haberler