Fibrobeton Düzce Entegre Üretim Tesisi Üretime Başladı!

Fibrobeton Düzce Entegre Üretim Tesisi Üretime Başladı!

Fibrobeton Düzce Entegre Üretim Tesisi üretime başladı! Dünyanın en büyük GRC (Fiber Takviyeli Beton) tesisi olan Fibrobeton-Düzce, 50.000 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 127.000 metrekarelik alanda yer alıyor. Kapalı alanının 22.000 metrekarelik birinci fazı üretime başlayan tesis tamamlandığında yılda 600 bin metrekarelik üretim kapasitesine ulaşacak. Fibrobeton- Düzce, GRC üretiminde dünyada en ileri teknolojiye sahip makine parkı ile donatıldı.

1987’den beri ürün ve teknoloji satan Fibrobeton, yeni entegre tesisiyle, Johannesburg’tan, Yeni Delhi’ye kadar dünyanın en uç noktalarına Türkiye’den ihracat yapacak. GRC sektörünün lideri Fibrobeton, Düzce’deki yeni yatırımıyla Türkiye’ye dünyanın tek çatı altındaki en büyük ve en ileri teknolojiye sahip entegre üretim tesisini kazandırıyor.

Türkiye, yılda 600.000 metrekarelik prekast üretim kapasiteli Fibrobeton- DüzceTesisiyle GRC üretiminde ve teknolojisinde ‘dünyanın merkez üssü’ olacak. Yılda 600.000 metrekarelik kapasite sadece pazarda değil, yatırımda da liderliğini sürdüren Fibrobeton, yaşanan ekonomik krize rağmen yatırım kararını ertelemeyerek Kasım 2009’da temelini attığı yeni fabrikasını 15 ayda üretime geçirdi.

Toplam alanı 127.000 m2 olan tesis, Düzce’de, D-100 Karayolu üzerinde yer alıyor. Planlanan 50.000 metrekarelik kapalı alanın ilk fazı olan 22.000 metrekaresi tamamlanan yatırım, deneme çalışmalarının ardından Mart ayında üretime başladı. 3 yıl içinde kademeli olarak devreye girecek yeni fazlarıyla kapalı alanı 50.000 metrekareye tamamlanacak fabrikanın üretim kapasitesi yılda 600.000 metrekareye ulaşacak.

Üretimde tam entegrasyon Halen hiçbir GRC tesisinde bulunmayan ileri teknolojideki makinelerle donatılmış olan Fibrobeton- Düzce tamamen entegre bir üretim tesisi. Proje çizimleriyle başlayan üretim zincirinde, başlangıçta talebe göre verilen talimatlarla ürünler son uçtan; çelik karkaslı, dekoratif, ısı yalıtımlı, şeffaf ya da ışıldayan ürün çeşitleri olarak ve de yanmaz, depreme dayanıklı,Fibro -Multiform® teknolojili özellikleriyle istenilen ebatta, renkte, görünümde ve tekstürde tamamlanmış halde çıkıyor.

Türkiye’den Dünyanın Diğer Ucuna GRC Köprüsü Bugüne kadar ağırlıklı olarak yakın coğrafyamızda bulunan Türki Cumhuriyetlerine, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerine yapılan dışsatımlar artık limitsiz olacak. Fibrobeton- Düzce Tesisleriyle dünyanın en büyük üretim kapasitesine ulaşacak olan Fibrobeton, artık Johannesburg’tan Oslo’ya, Yeni Delhi’den Ottowa’ya kadar tüm coğrafyada ürünlerini ve teknolojisini pazarlayacak.

Diğer Haberler