İTÜ FBE Cephe Tasarımı Ve Teknolojisi Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Fibrobeton İTÜ FBE Cephe Tasarımı Ve Teknolojisi Tezsiz Yüksek Lisans Programı

İTÜ FBE Cephe Tasarımı ve Teknolojisi Tezsiz Yüksek Lisans Programı Ülkemizde ilk kez İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü (FBE) çatısı altında Cephe Tasarımı ve Teknolojisi isimli bir Yüksek Lisans Programı açılmıştır. Cephe Tasarımı ve Teknolojisi Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Eylül 2017’den itibaren öğrenci kabulüne başlayacaktır.

Program, ülkemizde cephe sektörünün en çok ihtiyaç duyduğu nitelikli personel açığının kapatılmasını ve cephe konusunda lisansüstü çalışmalar yapmış profesyoneller yetiştirilmesini hedeflemektedir; böylece, mezunlarıyla sektörün teorik ve pratik uygulama düzeyini yükseltecektir.

İTÜ Mimarlık Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. A. Nil Türkeri ve Yrd. Doç. Dr. M. Cem Altun hocalarımızın büyük gayretleri ile hayata geçen program kapsamında, doğru teknik şartnameler ile doğru ve gelişmiş cephe projelerinin tasarım ve yapımı yaygınlaşacak, dolayısıyla binalarımız kullanım süreçlerinde istenilen düzeyde performans gösterecek ve sonuç olarak binalarımızın kaliteleri artacaktır.

Program, üniversite-sanayi işbirliğinin ülkemizdeki en iyi örneklerinden biridir. Firma konu alanımızla ilgili olarak eğitim desteği ile maddi destek vererek sektörümüzün konusunda öncü firmaları ile birlikte programda yer aldık. Programın Sektörel Danışma Kurulu`nda, Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Muhammed Maraşlı yer almaktadır.

Programa olan katkımızın sürekli olmasını ve programın başarılı olması için elimizden gelen desteği vermeyi hedeflemekteyiz. Ülkemizin çok büyük bir ihtiyacını karşılayacak olan program içinde yer almaktan dolayı büyük onur duymaktayız.

Diğer Haberler