Fibrobeton Mimar Ve Iç Mimarlar Için Yeni Alternatifler Sunuyor

Fibrobeton Fibrobeton Mimar Ve Iç Mimarlar Için Yeni Alternatifler Sunuyor

Fibrobeton mimar ve iç mimarlar için yeni alternatifler sunuyor Fibrobeton İcra Kurulu Üyesi Muhammed Maraşlı "Hep yenilikler sunduk ve birçok ilki biz gerçekleştirdik. Proje bazlı olarak yaptığımız her çalışmada bir yenilik vardı. Bu çalışmaları markalaştırıp fuara getirdik.

Fibro-Transbeton® da bunlardan biri" diyor. Fibro-Transbeton® ile şeffaf beton konusunda dünyadaki çalışmalara da yeni bir bakış açısı getirdiklerini söyleyen Maraşlı, ürünün bütün Ar-Ge çalışmalarının Fibrobeton tarafından gerçekleştirildiğini belirtiyor ve şöyle devam ediyor: "Şeffaf beton, ilk olarak Macar bir mimar tarafından geliştirilen bir ürün. Bizse Fibro-Transbeton®’u bundan farklı bir yöntemle üretiyoruz.

Fibro-Transbeton®, değişik boyutlarda plakalar halinde imal ediliyor. Yurtdışında ise blok olarak üretilip kesilerek kullanılıyor. Farklı boyut ve kalınlıklarda plaka olarak üretiliyor. Ürünün maksimum boyutları 120x240 cm olacak. Bunun altındaki her ebadı isteğe bağlı olarak üretebileceğiz. Kalınlık olarak da minimum 15 milimetreden başlayan, tasarımcının isteğine bağlı olarak daha kalın plakalar halinde üretilmesi mümkün.

" Fibro-Transbeton®, iç ya da dış alanlarda, ışığın kontrol edilebildiği her noktada tasarımcıya yeni bir alternatif sunuyor. Bir ısı yalıtım özelliği olmadığı için tamamen dekoratif amaçlı kullanılabiliyor. Bu nedenle kullanım alanı biraz kısıtlı olabilir. Örneğin pencere önlerinde veya yalıtımlı camlarla kullanılabilir. Ya da dış cephede ikinci bir yüzey olarak tasarlanıp, iç cepheyle arasında ışık kullanarak değişik tasarımlar yapılabilir.

Fibrobeton’un sahip olduğu tüm renk alternatiflerinde üretilebiliyor. Işığı renklendirmek için de renkli ışıklar kullanılabilir. Fibro-Reflexbeton® Fibrobeton’un bu dönemde lanse ettiği yeni ürünlerden biri de Fibro-Reflexbeton®. Bünyesinde reflektif boyalı özel agregalar bulunan Fibrobeton harcı ile oluşturuluyor.

Arkadan ışık aldığında Fibro-Reflexbeton®, gün ışığını depolayarak gece 8 saat boyunca ışığı yayabiliyor. Değişik boyutlardaki agregalarla farklı doku ve renklerde yüzeyler elde edilebiliyor. Fibrobeton’un tüm renk ve desen çeşitlerinde üretilebilen ve gündüz normal desen ve dokularda bir cephe kaplama malzemesi olarak görülen Fibro-Reflexbeton®, gece ise kullanılan desen veya şekle göre mavi veya yeşil tonlarında ışık yayıyor.

Diğer Haberler