Düzce Üniversitesi Ve Fibrobeton A.Ş. Arasında Hibe Protokolü Imzalandı

Fibrobeton Düzce Üniversitesi Ve Fibrobeton A.Ş. Arasında Hibe Protokolü Imzalandı

Düzce Üniversitesi ve Fibrobeton A.Ş. arasında hibe protokolü imzalandı Düzce Üniversitesi ve Fibrobeton A.Ş arasında, Fibrobeton AŞ. tarafından yapılacak ve hibe edilecek bina yatırımı hakkında protokol imzalandı. Protokol törenine Düzce Valisi Adnan YILMAZ ev sahipliği yaptı. Valilik toplantı salonunda düzenlenen törene Fibrobeton Kurucu Onursal Başkanı Ayhan BABACAN ve eşi de katıldılar.

Ayhan BABACAN, kendisinin inovatif bir kişiliğe sahip olduğunu ve genç nesillere bu özelliğini aktarmayı istediğini ifade etti. Fibrobeton A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dündar YETİŞENER; Ayhan BABACAN’ın Türkiyede Anadolu Ajansı`nı ilk defa kuran, ilk renkli fotoğraf baskısını yapan kişilerden olduğunu, kendi adına tescilli patentleri bulunduğunu ve halen buluş yapmaya devam ettiğini ifade etti ve Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr.Funda SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU’na yapılan hibenin fikir annesi olarak, desteği için de Valimize teşekkür etti.

Prof.Dr.Funda SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU; bu kadar girişimci ve yenilikçi bir büyüğümüzün adına yapılacak olan bu binadan duyduğu gurur ve mutluluğunu ifade etti. Düzce Valisi Sayın Adnan YILMAZ; Fibrobeton A.Ş.`nin Türkiye değil bir dünya markası olduğunu, bu yapılacak hayırla birlikte Ayhan BABACAN adının sonsuza dek yaşayacağını ifade etti.

Diğer Haberler