Fibrobeton A.Ş. Ve Düzce Üniversitesi Güç Birliği Protokolü

Fibrobeton Fibrobeton A.Ş. Ve Düzce Üniversitesi Güç Birliği Protokolü

Fibrobeton A.Ş. ve Düzce Üniversitesi Güç Birliği Protokolü Düzce Üniversitesi ve Fibrobeton A.Ş. arasında öğrencilere yönelik teorik ve uygulamalı eğitimleri kapsayan “eğitimde iş birliği protokolü” imzalandı.

Düzce Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda gerçekleştirilen protokol programına Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Funda SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU, Fibrobeton A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dündar YETİŞENER, MYO. Müdürü Yrd. Doç. Dr. Arif GÜNGÖR, Düzce Üniversitesi Sanayi ve İş Dünyası İşbirliği Uygulama ve Araştırma Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ethem TOKLU, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldılar.

İlk olarak kürsüye gelen Düzce MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Arif GÜNGÖR “1976 yılında kurulan ve Düzce`nin üniversite kültürü ile tanışmasında bir mihenk taşı olan yüksek okulumuz 37 yıl boyunca nitelikli iş gücü yetiştirilmesi konusunda elinden gelen çabayı göstermiştir. Bu yolda özellikle 2011 de Sarsılmaz Silah Sanayi ile imzaladığımız makine ve metal teknolojileri öğrencilerini kapsayan protokol ile bu yıl 7 öğrencimiz istihdam garantisi ile mezun olmaktadır.

Bugün imzalayacağımız protokol ile de inşaat teknolojileri öğrencilerimiz daha donanımlı bir halde sektörün değişik alanlarında istihdam imkanları ile mezun olabileceklerdir" dedi. Daha sonra kürsüye gelen Düzce Üniversitesi Sanayi ve İş Dünyası İşbirliği Uygulama ve Araştırma Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ethem TOKLU, üniversitelerin hayatın bir prova yeri olduğunu ifade ederek şöyle devam etti; "daha rahat daha konforlu bir yaşam sürebilmek için işimizi mümkün olduğunca en iyi şekilde yapmamız gerekir, bunun içinse bilgili ve donanımlı olmamız gerekmektedir" dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Fibrobeton A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dündar YETİŞENER, insana yaptıkları yatırımlardan bahsederek "bizim de hobimiz bu, kimileri model uçak yapmaktan, tekne ile gezintiden keyif alırken, bizler de böyle insana ve geleceğe yaptığımız yatırımlardan keyif almaktayız. Ancak şöyle bir konu da var ki, başta Rektör hocamız olmak üzere, tüm hocalarımız da bu konuda bizlere ellerinden gelen desteği sağladılar, bu açık görüşleri için onlara da ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

Son olarak kürsüye gelen Rektör Prof. Dr. Funda SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU da, üniversite olarak başlıca değerlerimizden birinin “güç birliği” olduğunu belirterek "bu anlamda bugün imzalayacağımız bu protokol anlaşması ile üniversite ve sanayi güç birliğini bir kat daha güçlendirmiş olacağımıza inanıyorum.

Geçtiğimiz süreç içinde Fibrobeton A.Ş. üniversitemizle en çok işbirliği ve etkileşim içinde olan sanayi kuruluşlarımızdan biri olmuştur, bu sebeple ayrıca kendilerine teşekkür ediyorum" dedi. Konuşmaların ardından protokol imzalanarak iyi niyet temennileri bu sırada da dile getirildi. Son olarak günün anısına bir hatıra fotoğrafı çektirilerek tören sona erdi.

Diğer Haberler