Dünya GRC Üreticilerinden Fibrobeton’a 5. Ödül

Fibrobeton Dünya GRC Üreticilerinden Fibrobeton’a 5. Ödül

Dünya GRC Üreticilerinden Fibrobeton’a 5. Ödül Dünyanın En iyi Özel Projesi: Primemall /Gaziantep Fibrobeton, Nisan 2015’te Dubai’de toplanan 17. Dünya GRC (fiber takviyeli beton) Kongresi’nde Gaziantep Primemall AVM’deki başarısıyla En İyi Özel Proje (IGRCA OUTSTANDING PROJECT AWARD) ödülünü kazandı.

Dünya çapında beşinci kez ödüllendirilen Fibrobeton, gerçekleştirdiği projeler ve aldığı ödüllerle sadece Türkiye’de değil, dünya çapında GRC sektörünün lideri olduğunu bir kez daha kanıtladı. 40 farklı ülkeden gelen 150’yi aşkın sektör temsilcisinin katılımı ile yapılan oylamada Fibrobeton’un projesi bir kez daha ödüle layık görüldü.

GRC sektörün 4 yılda bir buluştuğu dünya kongresinde verilen uluslar arası arenadaki en prestijli ödülü böylece ülkemize beşinci kez kazandıran Fibrobeton, 2000 yılında Metrocity Projesi ile En Başarılı proje ödülünü ilk kez Türkiye’ye getirmişti. 2011’de İstanbul’da düzenlenen kongrede ise yine bir ilke imza atarak sektör tarihinde rekor kırmış ve en başarılı firma, kişi ve proje ödülleri olmak üzere verilen üç ödülü birden almıştı.

Baklavalı cephe ile yerelden dünyaya uzandı Primemall Gaziantep, çağdaş mimarlık anlayışı ile zengin yerel kültür öğelerinin ortak bir potada eritilmesiyle tasarlanmış, çok özel ve özellikli bir proje. Erginoğlu&Çalışlar Mimarlık tarafından tasarlanan projenin dış cephesinde Gaziantep’in ünlü baklavasından esinlenildi.

Mal sahibi Prime Development (PD) tarafından yeni gelişmekte olan Şehitkâmil bölgesinde kente değer katmak amacıyla inşa edilen alışveriş merkezinin müteahhitliğini SMS-LINOS gerçekleştirdi. Dış cephesinin tamamı Isı Yalıtımlı Fibrofombeton ® ile kaplanan yapıda, özel panellerin üretiminde hayal edilen tüm projeleri gerçeğe dönüştüren Fibro-Multiform ® Teknolojisi kullanıldı.

Kiremit rengi baklava dilimli tekstürlü paneller için Fibro-Multiform ® Teknolojisiyle özel kalıplar hazırlandı. Düz ve eğik yüzeylerin köşe birleşimleri için özel sönümlemeli paneller imal edildi. Özel üretim ve düz ve eğik yüzeylerde yapılan kaplama uygulaması dâhil tüm proje 12 ayda tamamlandı.

Fibrobeton teknolojisi, deneyimi ve kalitesi tercih edilen projede böylece sürdürülebilir mimarlık adına günümüz teknolojilerinin tüm imkanları kullanılarak, yapının uzun ömürlü olması ve enerji tüketiminin her zaman optimum düzeyde tutulabilmesi sağlandı.

Diğer Haberler