Fibrobeton’dan İTÜ Yüksek Lisans Öğrencilerini Destekleyen Yeni Bir Işbirliği…

Fibrobeton’dan İTÜ Yüksek Lisans Öğrencilerini Destekleyen Yeni Bir Işbirliği…

Fibrobeton’dan İTÜ yüksek lisans öğrencilerini destekleyen yeni bir işbirliği… Fibrobeton, dış cephe kaplamaları teknolojileri konusunda üniversitelerle gerçekleştirdiği işbirliği projelerine bir yenisini daha ekledi. İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Fibrobeton ile ikinci eğitim-öğretim döneminde başlayacak olan Cephe Tasarımı ve Teknolojisi Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nda, araştırmaya dayalı konularda öğrencilerinin teorik ve pratik derslerini desteklemek üzere işbirliği yaptı.

Üniversite, yüksek lisans programı ile cephe sektörünün mimari tasarımı, sistem üretimi ve montajını kapsayan danışmanlık-müşavirlik konularında, çalışanlarına ya da bu alanlarda çalışmak isteyenlere güncel, evrensel, kuramsal ve uygulamalı bilgi ve beceri kazandırmayı hedefliyor.

Çalışanların alanlarında verimli ve yetkin hale gelerek ülkemizde enerji etkin, sürdürülebilir ve güçlü kimliğe sahip binalar üretilmesini amaçlayan program kapsamında öğrenciler, “cephe sistemi tasarımı, cephe sistemleri-malzemeleri ve fiziksel çevre koşullarıyla ilişkili yapı fiziği” olmak üzere eğitimlerini üç bölümde tamamlayacaklar.

Derslerde tasarım bilgisi, cephe sisteminin konsept tasarımından itibaren uygulama ve yenileme dahil, tüm süreçlerde teknik bilgilerle desteklenecek. Performans tabanlı teknik bilgiler, seçmeli derslerde verilen bilgilerle desteklenirken, edinilen bilgileri kullanma becerisinin geliştirilmesi doğrultusunda zorunlu laboratuvar, alan ölçmeleri ve simülasyon programları kullanılacak. Tasarım tabanlı bilgiler ise seminer ve atölye çalışmaları ile desteklenecek.

Diğer Haberler