Türkiye İMSAD’ın Yeni Merkezinde Üye Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Fibrobeton Türkiye İMSAD’ın Yeni Merkezinde Üye Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Türkiye İMSAD’ın Yeni Merkezinde Üye Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Kavacık’taki yeni merkez ofisinin açılış kokteylinde 17 Eylül Salı günü bir araya gelen Türkiye İMSAD üyeleri derneğin faaliyetleri ve planlanan etkinlikler hakkında bilgi aldılar. Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener, Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hakan Gürdal ve Nuri Bulut ile Başkan Vekilleri Fethi Hinginar ve Oktay Alptekin ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı açılışta yönetim ile üye firma ve derneklerin yöneticileri buluştular.

Üye Bilgilendirme Toplantısında Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener, göreve geldikleri 21 Şubat 2013 tarihinden bu yana yönetim olarak yürüttükleri faaliyetler hakkında bilgi verdi. Yetişener, görevi devir aldıktan sonra ilk yönetim kurulunu oluşturduklarını ve görev dağılımlarını yaptıklarını söyledi. Göreve başlar başlamaz, Gelecek Tasarımı Stratejik Planlama Toplantıları yaptıklarını hatırlatan Başkan Yetişener, çıkan sonuçlara göre, Türkiye İMSAD’ın stratejik yol haritasının oluşturulduğunu belirtti.

Başkan Yetişener, etkinliklerin bu toplantıların sonuç raporunda alınan kararlara göre planlandığını söyledi. Dış Ticaret Komitesi, Sürdürülebilirlik Komitesi ve Kentsel Dönüşüm ve Yapı Güvenliği Komitesi’nin faaliyetlerine ilişkin de bilgiler veren Başkan Yetişener, bu komitelerin Türkiye İMSAD’ı ve sektörü bir adım öteye taşıyacak çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.

Başkan Yetişener, özellikle Sürdürülebilirlik Komitesi’nin çalışmalarına devam ettiği İnşaat Malzemesi Sektörü Sürdürülebilirlik Raporu’nun, bir dernek tarafından sektör adına hazırlanan rapor olması yönüyle dünyada ilk olduğunu ifade etti. Kentsel Dönüşüm ve Yapı Güvenliği Komitesi’nin Türkiye Deprem Vakfı ile hazırladığı Deprem Manifestosu’nun ardından çalışmalarına devam ettiği bilgisini veren Başkan Yetişener, bu komitenin hazırlayacağı raporun sektöre yön verecek nitelikte olacağını belirtti.

Türkiye İMSAD Anadolu’ya ve Dünya’ya açılıyor! Türkiye İMSAD’ın Anadolu’ya ve Dünya’ya açılma projelerine de değinen Başkan Dündar Yetişener, bu hafta içerisinde Güney Afrika’ya gideceklerini ve orada sektör adına temaslarda bulunacaklarını söyledi. Başkan Yetişener, gelecek ay içerisinde de Bursa’da gerçekleştirilecek etkinlikte bu bölgedeki inşaat malzemesi sanayicileri ile bir araya geleceklerini açıkladı.

Üye Bilgilendirme Toplantısı’nda, Türkiye İMSAD’ın geleceğe yönelik projeleri hakkında da bilgi veren Başkan Dündar Yetişener, kaliteli inşaat malzemesi kullanımının önemini vurgulamak için, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Enerji Bakanlığı ile birlikte kamu spotları hazırlandığını hatırlattı ve bu çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Başkan Yetişener, kamu spotlarının yanı sıra, gazete ilan çalışmalarıyla da kamuoyunun kaliteli ve güvenli yapı malzemesi kullanımı konusunda bilgilendirileceğini söyledi. Yılın son dönemi ile gelecek yıl yapılması planlanan faaliyetlere değinen Dündar Yetişener, son olarak Türkiye İMSAD’ın Güvenli Yapı Malzemeleri Eğitim ve Dernek Yönetim Merkezi ile ilgili proje hakkında bilgiler verdi. Bu projenin mesleki eğitim adına çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Yetişener, projeye ilişkin hazırlık çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Diğer Haberler